Coraz więcej młodych i starszych cierpi na depresję. Dużo osób nie wie jak sobie z nią poradzić. Zaburzenie depresyjne to zespół objawów depresyjny występujące przy zaburzeniach nastroju. Objawiają się smutkiem, przygnębienie, niską samooceną, pesymizmem i często myślami samobójczymi.
Depresja jest często mylona z zwykłym smutkiem. To uczucie jest tylko emocją, która nie ma charakteru chorobowego. On występuję zazwyczaj po przykrej sytuacji.
Jak rozpoznać smutek?
-> Jest krótkotrwały, trwa kilka do kilkunastu godzin
-> Przy depresji ukazują się dodatkowe objawy takie jak senność lub bezsenność, utrata apetytu, a bardzo rzadko polepszenie apetytu, poczucie winy, napady lęku. Przy zwykłym smutku te objawy nie występują lub pojawiają się pojedyncze, lecz na krótki czas.
-> Smutna osobę uda nam się pocieszyć, a kogoś z depresją będzie nam trudniej.
-> Uczucie smutku jest najczęściej powodem problemów, a także z jakąś trudnością. Za to zaburzenie depresyjne występuje po trudnym przeżyciu albo wydarzeniu.
Istnieje wiele rodzajów depresji, lecz nie będę wam ich przedstawiać, bo nie jestem terapeutką, żeby je wszystkie do końca zrozumieć. Depresja jest ciężkim stanem, ale da się z tego wyjść. Jeśli bardzo będziemy tego chcieli i będziemy chodzić na leczenie, uda nam się żyć tak jak wcześniej. Nigdy w życiu nie jest kolorowo jak w niektórych bajkach. Są sytuacje trudne i trudniejsze do przeżycia. Moim zdaniem najgorzej jest zostać samym z tym wszystkim.
Nie miałam w planach pisać takiego tematu, ale skusiłam się przez jedną blogerkę +Paulina Fertała Chce ona pomóc z depresją. Wiadomo, że nie każdy będzie odczuwał to samo co osoba z zaburzeniem depresyjnym, ale może warto spróbować wygadać się komuś obcemu. Teraz już prawie nikt nie używa telefonów zaufania. A jak na prawdę potrzebujemy pomocy to nie mamy od kogo przyjąć pomocną dłoń. Jeśli chcecie się wyżalić napiszcie do niej maila na adres wyjdzzcieniapomoc@gmail.com
Z mojej strony to wszystko, dziękuję :) ~ Ania